Masz pytanie? Mamy odpowiedzi!

Zapraszamy do naszej strefy wiedzy

Ogrzewanie podczerwienią w domu pasywnym – czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

24.03.2023Tekst na 3 min

Budowa domu, który nie będzie emitował ani grama dwutlenku węgla jest już możliwa. To przynosi nieocenione korzyści środowisku – co jednak z mieszkańcami takiego budynku? Czy wymóg zeroemisyjności oznacza, że domu nie można w żaden sposób ogrzewać? Nie musisz rezygnować z własnego komfortu w trosce o środowisko. Poznaj doskonałe rozwiązanie dla domów pasywnych – ogrzewanie podczerwienią.

Jakie prace przy montażu folii grzewczej możesz wykonać samodzielnie, a do jakich potrzebujesz wsparcia elektryka?

17.02.2023Tekst na 3 min
Zdjęcie elektyrka

Chcesz oszczędzić na kosztach montażu ogrzewania i wykonać część prac na własną rękę? W większości systemów grzewczych jest to niemożliwe – bez wiedzy, umiejętności, a często także uprawnień nie podłączysz kotła gazowego czy na paliwa stałe. W przypadku ogrzewania na podczerwień jest inaczej – folie grzewcze i pozostałe elementy łatwo ułożysz samodzielnie nawet bez doświadczenia. Pamiętaj jednak, że na niektórych etapach będziesz potrzebować wsparcia elektryka. Sprawdź, jak odpowiednio rozplanować prace montażowe!

Folie grzewcze a fotowoltaika. Dlaczego po zmianie sposobu rozliczania energii warto zainwestować w takie ogrzewanie?

14.02.2023Tekst na 3 min
Panele fotowoltaiczne

Czy ogrzewanie za pomocą folii grzewczych na podczerwień jest kosztowne? Jeśli wykorzystasz do ich zasilania prąd z instalacji fotowoltaicznej, stworzysz w swoim domu niemal bezkosztowy, automatycznie działający system. Czy wiesz, że po zmianie sposobu rozliczania energii z fotowoltaiki takie rozwiązanie opłaca się jeszcze bardziej niż dotychczas? Sprawdź, jak to działa!

Czym różni się wodne ogrzewanie podłogowe od ogrzewania na podczerwień?

25.11.2022Tekst na 3 min
Wodne ogrzewanie a podczerwień

Przyjemny dla stóp efekt ciepłej podłogi? Sposobów, by go osiągnąć, jest kilka. Dziś porównamy dla Ciebie najpopularniejsze z nich – wodne ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie podczerwienią. Które z rozwiązań jest tańsze, łatwe w montażu i wygodniejsze w obsłudze? Sprawdź!