Grzejnik na podczerwień – nowoczesne wzornictwo dla Twojego domu

Spis treści

Ładne, ale niepraktyczne? Grzejnik na podczerwień to dowód na to, że stereotypy bywają nieprawdziwe. Nowoczesne panele grzewcze doskonale prezentują się w minimalistycznym pokoju lub biurze, a przede wszystkim niezawodnie spełniają swoją podstawową funkcję. Pracują cicho i wydajnie, szybko podnosząc temperaturę do optymalnego poziomu. Poznaj je bliżej!

Dlaczego grzejnik na podczerwień to doskonała propozycja dla nowoczesnego wnętrza?

Gdy urządzasz dom, mieszkanie czy biuro, zależy Ci na tym, by wszystkie elementy w pomieszczeniu były do siebie idealnie dopasowane pod względem stylu. W przypadku większości z nich nie jest to żadnym problemem. Bez trudu znajdziesz odpowiednie meble, tekstylia czy dodatki. Spójny efekt może jednak zostać zepsuty przez to, na co nie masz wpływu – np. znajdujące się w pomieszczeniu elementy instalacji.

Tym, co często niepotrzebnie zwraca uwagę domowników i gości, jest grzejnik. Czasy dużych żeberkowych kaloryferów odeszły już na szczęście w niepamięć, ale wzornictwo dzisiejszych grzejników standardowo montowanych przez instalatorów systemów grzewczych również pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli jesteś osobą, która zwraca uwagę na detale i chce mieszkać lub pracować w idealnie zaprojektowanym wnętrzu, kaloryfer niedopasowany do pozostałych elementów może Ci zwyczajnie przeszkadzać.

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych rozwiązań? Wybierz ogrzewanie na podczerwień – taki grzejnik nie tylko skutecznie zadba o właściwą temperaturę w pokoju, lecz także będzie idealnie pasował do nowocześnie urządzonego pomieszczenia.

Grzejnik na podczerwień to nic innego jak biały, bardzo cienki panel, który mocuje się na ścianie – w pionie lub poziomie. Taki minimalistyczny wzór i uniwersalny kolor sprawiają, że doskonale komponują się z nowocześnie zaprojektowanymi wnętrzami. Jeśli umieścisz grzejnik na pomalowanej na biało ścianie, będzie słabo widoczny – dzięki temu nie będzie odwracać uwagi od mebli czy dekoracji. Możesz również pójść inną drogą i wyeksponować panel na ścianie w kontrastowym kolorze.

Gdzie najlepiej pasują grzejniki w formie paneli?

Zaletą grzejnika na podczerwień jest to, że można go zamontować w dowolnym miejscu w pokoju. Nie musi to być, tak jak w przypadku tradycyjnych kaloryferów, ściana pod oknem. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe możliwości aranżacji tej przestrzeni.

To nie wszystko – panel grzewczy nadaje się do montażu również na suficie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach lub tam, gdzie wzdłuż większości ścian są ustawione meble. Dzięki grzejnikowi umieszczonemu na suficie będziesz mieć więcej opcji aranżacji przestrzeni.

Grzejnik na podczerwień w salonie? To tylko jedno z możliwych rozwiązań. Takie ogrzewanie sprawdzi się też w innych pomieszczeniach w domu – w tym w łazience. Za pomocą grzejników emitujących promieniowanie podczerwone ogrzewa się również biura, hotele, kawiarnie, restauracje – wszystkie miejsca, gdzie oprócz komfortowych warunków liczy się przemyślany, spójny design.

Inne zalety grzejników na podczerwień

Wiesz już, że grzejnik na podczerwień ma nowoczesny wygląd i pasuje do minimalistycznych wnętrz – ale przecież podczas wyboru systemu ogrzewania nie kierujesz się jedynie wzornictwem, prawda? Ogrzewanie powinno być przede wszystkim skuteczne i komfortowe dla domowników. I właśnie tak jest w przypadku grzejników na podczerwień.

Aby lepiej zrozumieć zalety takiej formy ogrzewania, warto poznać bliżej sposób działania systemów emitujących promieniowanie podczerwone. Wewnątrz grzejnika (podobnie jak w foliach na podczerwień) znajdują się specjalne grzałki, które pod wpływem energii elektrycznej rozgrzewają się i emitują promieniowanie podczerwone.

Ten rodzaj promieniowania odczuwamy jako ciepło. Grzejnik podwyższa w ten sposób temperaturę otaczających go elementów, np. ścian czy mebli, które następnie oddają ciepło do powietrza.

Dzięki temu, że grzejnik na podczerwień nie oddziałuje bezpośrednio na powietrze (tak jak tradycyjne grzejniki), nie wysusza go i ogranicza ruchy konwekcyjne. Chodzi tu o unoszenie się ciepłego powietrza do góry – takie zjawisko powoduje krążenie w pomieszczeniu kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Jeśli jesteś alergikiem lub po prostu zależy Ci na czystym powietrzu w domu, zapewne docenisz tę ważną zaletę grzejnika na podczerwień.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, warto poznać także inne korzyści, jakie daje korzystanie z takiego grzejnika, czyli:

  • łatwy montaż – panel grzewczy wystarczy umieścić na ścianie i podłączyć do prądu;
  • wygodną obsługę przy użyciu pilota – wbudowany termostat zapewni w pomieszczeniu dokładnie taką temperaturę, jakiej potrzebujesz, bez konieczności podchodzenia do instalacji;
  • możliwość dopasowania mocy grzejnika do wielkości pomieszczenia – do wyboru masz grzejniki o mocy 350, 500 i 700 W;
  • szybkie nagrzewanie – grzejnik na podczerwień pozwala osiągnąć optymalną temperaturę już w ciągu kilku minut.

Chcesz już teraz zacząć korzystać z zalet ogrzewania podczerwienią? Wybierz panel grzewczy o odpowiedniej mocy – mieszkaj ciepło i… pięknie!

Ekspert systemów grzewczych

Specjalizujemy się w produkcji oraz projektowaniu nowoczesnych systemów grzewczych działających na podczerwień. Nasza firma oferuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze takie jak folie grafenowe, maty grzewcze, folie pod lustra, termoregulatory, panele na podczerwień czy instalacje fotowoltaiczne....

poprzedni wpis

następny wpis

Czytaj więcej

Co możesz zrobić, by koszty ogrzewania domu podczerwienią były jeszcze niższe?

Ogrzewanie za pomocą podczerwieni przynosi wiele korzyści dla zdrowia, jest efektywne i ekologiczne. Jeśli dodatkowo spełnisz kilka warunków, może być także oszczędne! Dowiedz się, co możesz zrobić, by koszty użytkowania folii grzewczych na podczerwień były jak najniższe.